4.6/5
Twojajurata.pl

Kitesurfing w Jastarni – sprawdź najlepszy spot!

Czy w Polsce są miejsca, gdzie można zacząć przygodę z kitesurfingiem? Oczywiście, że tak! Nie musisz wyjeżdżać na drogie, egzotyczne wycieczki. Do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych świetnie nadają się wody wokół Półwyspu Helskiego. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie wyjechać na szkolenia i obozy kitesurfingu nad Bałtykiem.

Półwysep Helski — raj dla kitesurferów

Półwysep Helski, z racji na położenia, jednym z najbardziej wietrznych miejsc w kraju. Sprzyja to uprawianiu ekstremalnych sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing. Od strony Zatoki Puckiej woda jest płytka i świetnie nadaje się do nauki tego rodzaju aktywności sportowych. Umiesz pływać, a kitesurfing nie ma przed Tobą tajemnic? Chcesz zaszaleć na falach Bałtyku z kitem? Spróbuj swoich sił na wybrzeżu półwyspu od strony otwartego morza. Dodatkowym atutem pobytu na Helu są szerokie, piaszczyste plaże, piękniejsze od wybrzeży w wielu egzotycznych krajach. Klimatu okolicy dodają pachnące żywicą sosnowe lasy oraz urokliwe nadmorskie miejscowości wypoczynkowe.

Jastarnia — kitesurfing i wczasy w jednym

Jastarnia należy do najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów. To niewielka miejscowość ze świetną infrastrukturą wypoczynkową i ciekawą ofertą aktywności i rozrywek. Przy sprzyjającej pogodzie możesz kąpać się w morzu i opalać na plaży. Możesz też spacerować brzegiem morza albo wybrać się na wycieczkę rowerową, zwłaszcza że w okolicy są zarówno ścieżki rowerowe leśne, jak i asfaltowe. Kolejna opcja spędzania wolnego czasu to zwiedzanie atrakcji, takich jak np. Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża i Szlak Fortyfikacji Wojskowych w okolicy pobliskiego Helu. Jednak wczasy w tym regionie to znakomita okazja do uprawiania kitesurfingu, i to zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Najlepszą zaś bazą do surfowania jest pole campingowe Maszoperia w Jastarni. Właśnie tu nocują uczestnicy obozów, organizowanych przez SnowShow. Marka ta kojarzona jest z grupowymi wyjazdami wypoczynkowymi, organizowanymi dla osób w różnych przedziałach wiekowych. Takie wakacje ukierunkowane są na uprawianie sportów, w zimie narciarstwa i snowobardu, a latem kitesurfingu i windsurfingu.

Kitesurfing w Jastarni. Dlaczego warto?

Planujesz wyjazd nad Bałtyk na wakacje? Jastarnia na pewno Ci się spodoba, zwłaszcza jeśli lubisz uprawiać sporty wodne. Ciekawe możliwości przedstawia oferta wyjazdów SnowShow, obejmująca naukę i doskonalenie kitesurfingu pod okiem doświadczonych instruktorów. Oto pozostałe atuty obozów letnich w Jastarni:

  • dojazd autokarem z kilku największych miast w kraju;
  • zakwaterowanie w eleganckich, klimatycznych kontenerach wczasowych, z klimatyzacją i przeszkleniami oraz przeuroczym widokiem na morze i las;
  • bardzo dobra infrastruktura sanitarna na polu kempingowym oraz dostęp do kuchni i możliwość zakupu posiłków w stołówce;
  • w ramach szkolenia dostaniesz piankowy kombinezon, kask, deskę i latawiec;
  • duży wybór różnych rodzajów latawców, w zależności od wagi osoby i siły wiatru;
  • ciekawa oferta wieczornych rozrywek, m.in. biby, ogniska, dyskoteki, w tym silent disco, poker night na plaży i wiele innych.

Nie bez powodu Półwysep Helski nazywany jest „polskim Zanzibarem”. Szerokie złote plaże, szum morskich fal i krzyk mew, gwar turystów, przystanie dla jachtów i statków oraz ośrodki sportów wodnych — to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat chilloutu, radości i podziwu dla piękna przyrody.

 

Artykuł sponsorowany. Linki w treści prowadzą do zewnętrznych stron partnera.

Все права защищены.