4.6/5
Twojajurata.pl

7 miliardów dla turystyki. Bony 1000 plus na wakacje w Polsce.

7 miliardów złotych. Tyle rząd chce przeznaczyć w tym roku na wsparcie krajowej turystyki. Znamy więcej szczegółów na temat programu „tysiąc plus”.

W dniu dzisiejszym, wicepremier i minister rozwoju – Jadwiga Emilewicz przekazała kolejne informacje dotyczące uruchomienia programu, w ramach którego Polacy mają otrzymać bony turystyczne o wartości 1000 zł., do wykorzystania na wakacje w Polsce. Wsparcie w postaci bonów miałoby trafić do 7 milionów obywateli.

Z programu 1000+ będą mogli korzystać pracownicy, zatrudnieni na umowę o pracę, których wynagrodzenie, nie przekracza przeciętnego wynagrodzenia wynoszącego 5200 zł. brutto.

Bony mają być udostępniane przez pracodawców, przy czym państwo dopłaci 90% ich wartości. To oznacza, że pracodawcy mieliby ponieść 100 zł. wartości każdego bonu, z własnego budżetu. W kolejnych latach udział Skarbu Państwa miałby się stopniowo zmniejszać. Nie wiadomo jednak, przez jaki okres ta forma pomocy miałaby funkcjonować.

Szczegóły programu nadal nie są znane, wiadomo jednak, że wsparcie nie będzie wypłacane na konto beneficjenta, a przekazywane w formie karty pre-paid, którą można będzie płacić za usługi turystyczne na przygotowywanych do tego celu, rządowych stronach internetowych.

Środki z programu tysiąc plus dla turystyki, będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne, w tym pakiety turystyczne i pod warunkiem, że znajdą się w nich noclegi. Dotyczy to usług świadczonych wyłącznie w Polsce, a to oznacza, że jeżeli program wejdzie w życie, bony będą mogły być wykorzystywane, na przykład na wakacje w Juracie.  Pieniądze pochodzące z programu można będzie wydać nie tylko na własne wakacje, ale także na opłacenie wakacji najbliższej rodzinie.

Nie wiemy, kiedy dokładnie nowy program wsparcia będzie uruchomiony, ale mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby w rządowych kanałach sprzedaży pojawiły się nasze apartamenty w Juracie, jako jedna z opcji dostępnych dla turystów.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju. Chcesz wykorzystać artykuł, kup licencję: info@twojajurata.pl