4.6/5
Twojajurata.pl

Apartamenty do wynajęcia w Juracie. Bezpieczny najem krótkoterminowy.

Wynajem apartamentu na wakacje staje się coraz popularniejszy, szczególnie w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie liczba pokoi hotelowych i domów wakacyjnych jest ograniczona.

Czasami wynajęcie apartamentu jest dużo korzystniejsze niż pojedynczych pokoi. Głównie dlatego, że otrzymujemy cały lokal do własnej dyspozycji i ostatecznie płacimy mniej za pobyt z rodziną lub przyjaciółmi niż musielibyśmy wydać rezerwując pokoje hotelowe.

Wybór apartamentów wakacyjnych nad morzem jest ogromy, a ceny bardzo zróżnicowane. Podpowiemy jak wybrać ten jedyny, aby noclegi w Juracie były udane.

Po pierwsze: tylko sprawdzone apartamenty

Poszukując apartamentu do wynajęcia na wczasy wybierajmy te oferty, które nie budzą wątpliwości. Przed dokonaniem rezerwacji należy sprawdzić czy osoba lub firma oferująca mieszkania na wynajem, rzeczywiście istnieje. Ładna strona internetowa i kilka profesjonalnych zdjęć wnętrz to zdecydowanie za mało. Nie bójmy się kontaktu. Wyślijmy e-mail z listą pytań, a najlepiej zadzwońmy i porozmawiajmy o tym, czego oczekujemy i czego możemy się spodziewać. Brak danych kontaktowych na stronie z ogłoszeniem lub na stronie internetowej powinien dać nam do myślenia.

Jeżeli wynajmującym jest firma lub operator wynajmu krótkoterminowego, poszukajmy informacji na ich temat. Sprawdzajmy opinie i też nie unikajmy kontaktu. Pamiętajmy, że zawsze bezpieczniej jest rozmawiać z instytucją doświadczoną w obsłudze najmu niż z osobami prywatnymi, których czasem nie sposób zweryfikować. Nie jest to oczywiście zasadą i jest nieaktualne w przypadku polecenia.

Czasami można sporo zaoszczędzić dokonując pełnej przedpłaty, czyli opłacając cały pobyt jednorazowo z góry, przed przyjazdem. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że po drugiej stronie jest uczciwy odbiorca należności. Jeżeli spotkamy się z taką ofertą, zapytajmy czy w razie rezygnacji lub odwołania rezerwacji uzyskamy zwrot i w jakiej części (normalne jest, że wynajmujący zastrzega zwrot tylko części wpłaconej kwoty w przypadku odwołania rezerwacji, np. 50%). Poprośmy o potwierdzenie rezerwacji lub płatności choćby w formie sms lub e-mail.

Wynajmując nasze apartamenty w Juracie TwojaJurata.pl masz pewność, że nie trafisz na kota w worku. Wszystkie lokale w naszej ofercie sprawdzamy osobiście, a rezerwacje potwierdzamy na piśmie.

Po drugie: lokalizacja

W kurortach nadmorskich takich jak Jurata czy Jastarnia sama lokalizacja nie jest elementem najważniejszym, ponieważ są to miejscowości stosunkowo niewielkie, a odległość do morza lub głównych atrakcji nie jest nad wyraz zróżnicowana. Znaczenie natomiast może mieć najbliższe otoczenie budynku oraz widok z okien, a także położenie na piętrze.

Zastanówmy się zatem, czego oczekujemy wybierając lokal na wczasy. Jeżeli jedziemy z dziećmi wybierajmy lokalizacje, możliwie najbliżej morza. Jeżeli w budynku nie ma windy szukajmy apartamentów położonych na najniższych kondygnacjach. Wbrew pozorom parter nie nie jest złym rozwiązaniem. Zaoszczędzimy czas oczekiwania na windę, a gdy w budynku nie ma windy, nie będziemy tracić sił na wędrówki po schodach z całym plażowym ekwipunkiem.

Przez Półwysep Helski przebiega jedna główna droga wojewódzka. Daje się to odczuć głównie w sezonie letnim. Wzdłuż drogi przebiega też jedyna linia kolejowa, z wieloma przejściami dla pieszych. Nie trudno się domyślić, że hałas dobiegający z tych arterii może być uciążliwy. Szukajmy zatem w pierwszej kolejności apartamentów oddalonych od głównej drogi, w drugiej lub trzeciej linii zabudowy.

W naszej ofercie znajdują się różne apartamenty spełniające wszelkie wymagania co do lokalizacji.

Po trzecie: wyposażenie i serwis

Przed dokonaniem rezerwacji przeczytajmy dokładnie ofertę dotyczącą wynajmu apartamentu. Sprawdźmy, co znajduje się na wyposażeniu, co jest wliczone w cenę, a za co trzeba będzie dopłacić. Upewnijmy się także, czy w cenę najmu wliczone jest sprzątanie apartamentów w Juracie i Jastarni oraz wymiana pościeli i ręczników.

I znowu – w razie wątpliwości, dzwońmy i pytajmy! Żaden, nawet najlepszy system rezerwacji nie zastąpi kontaktu z człowiekiem.

Wynajmując Apartamenty TwojaJurata.pl nie ponosisz żadnych ukrytych kosztów. Sprzątanie, pościel i ręczniki zawsze są wliczone w cenę. Możesz wybrać opcje dodatkowe podczas rezerwacji.  Wszystkie ceny znasz zanim dokonasz rezerwacji.

Po czwarte: cena to nie wszystko

Nie sugerujmy się ceną przy wyborze apartamentu na wakacje. Niska cena nie zawsze oznacza oszczędności. Przeciwnie: jeżeli cena za dobę najmu jest bardzo konkurencyjna możemy mieć podejrzenie graniczące z pewnością, że będziemy musieli za coś dopłacić podczas pobytu.

Ostatecznie może się okazać (choć nie jest to zasadą), że wynajmując tani apartament będziemy zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów, np. w postaci opłaty serwisowej za przygotowanie apartamentu, opłaty za wydanie kluczy w godzinach wieczornych albo za wymianę pościeli, o których nie wiedzieliśmy wcześniej.

W naszych apartamentach takie sytuacje nie mają miejsca! Nie obciążamy naszych Gości żadnymi dodatkowymi opatami, o których nie poinformowaliśmy wcześniej.

Po piąte: parking

Jurata i Jastarnia w sezonie wakacyjnym objęte są, w całości, strefą płatnego parkowania. Oznacza to, że od 1. lipca do 31. sierpnia za pozostawienie pojazdu w miejscach publicznych należy wnieść opłatę parkingową w parkometrach. Nie są to kwoty małe.

Przed dokonaniem rezerwacji sprawdzajmy, czy interesujący nas lokal dysponuje własnym miejscem parkingowym i czy będziemy musieli ponieść dodatkowe opłaty parkingowe w związku z przyjazdem samochodem.

Większość oferowanych przez nas apartamentów dysponuje własnymi, bezpłatnymi parkingami. Jeżeli jednak zaistnieje konieczność dopłacenia do parkingu, poinformujemy Cię o tym, zanim opłacisz rezerwację.

Zapraszamy na wakacje do Juraty. Oferujemy wyłącznie sprawdzone apartamenty w wysokim standardzie i z pełnym wyposażeniem!

fot. archiwum TwojaJurata.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.