4.6/5
Twojajurata.pl

Czy warto inwestować w apartamenty wypoczynkowe w Juracie?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania inwestycjami w nieruchomości przeznaczonymi na wynajem.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są niewątpliwie, utrzymujące się na rekordowo niskim poziomie, stopy procentowe, co sprawia, że lokowanie kapitału na lokatach terminowych stało się mało opłacalne, w porównaniu z możliwością uzyskiwania dochodu pasywnego z wynajmu nieruchomości, szczególnie tych atrakcyjnych, w dobrym standardzie i w atrakcyjnych lokalizacjach, jakie oferujemy w ramach marki TwojaJurata.pl

Szczególną uwagę inwestorów przykuwają inwestycje w apartamenty na wynajem nad morzem, zwłaszcza w modnych miejscowościach wakacyjnych, takich jak Jurata.

 

Wypoczywaj i zarabiaj.

Posiadanie apartamentu wakacyjnego daje nie tylko możliwość jego wynajmowania i uzyskiwania relatywnie wysokich przychodów, szczególnie w miesiącach najbardziej obleganych przez turystów, ale także możliwość korzystania z własnego, drugiego domu na własne potrzeby, w dowolnym czasie.

Powierzając nam obsługę swojego apartamentu, masz możliwość korzystania z niego w dowolnym czasie dokonując rezerwacji właścicielskich.

Dlaczego inwestować w Juracie?

Inwestowanie w nieruchomości wiąże się co prawda z koniecznością zainwestowania relatywnie dużego kapitału, z uwagi na ceny nieruchomości, nie mniej zamieniając posiadaną gotówkę na apartament do wynajęcia w Juracie, możemy liczyć na stopę zwrotu znacznie przekraczającą tę, którą oferują nam banki.

W zależności od zainwestowanej kwoty, atrakcyjności nieruchomości oraz polityki inwestycyjnej można zarobić od 5% nawet do 12% w skali roku. Popularność Juraty oraz malejąca liczba gruntów pod zabudowę wpływa oczywiście na ceny nieruchomosci w Juracie. Te utrzymują się na bardzo wysokim poziomie i są najwyższe nie tylko na polskim rynku nieruchomości, ale także w porównaniu do rynków zagranicznych.

Średnia cena transakcyjna nieruchomości w Juracie, w II kwartale 2019 roku przekroczyła 21.000 zł. za metr kwadratowy, co wybija Juratę na pierwsze miejsce pośród wszystkich miejscowości w kraju.

Również na tle cen na rynku europejskim Jurata plasuje się w ścisłej czołówce. Dla porównania, średnie ceny mieszkań w uchodzącym za najdroższy – Luxemburgu wyniosły 33.000 zł. za metr kwadratowy, przy czym najdroższe apartamenty z widokiem na Zatokę Pucką w Juracie są sprzedawane w cenie znacznie powyżej 40.000 zł. za metr kwadratowy, a więc ok. 30% drożej niż w najdroższym miejscu w Europie!

Czy zakup inwestycyjny w Juracie może się opłacać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba cofnąć się w czasie, bowiem ceny mieszkań w Juracie rosną najszybciej i nie poddają się światowym trendom kształtującym ceny nieruchomości. Tylko w 2019 roku średni wzrost cen ofertowych przekroczył 55%. W porównaniu do roku 2013, kiedy ceny w Juracie przebiły te z Sopotu i wynosiły średnio 15.500 zł./m2 oznacza to ok. 40% rzeczywisty wzrost, w ciągu 6 lat.

Jakby tego było mało ceny nieruchomości w Juracie nie spadły ani razu od czasów założenia kurortu, w latach 30. XX w. (z wyłączeniem wojny) , a podczas światowych kryzysów tylko wyhamowują na chwilę, aby następnie znowu rosnąć. Towarzyszy temu niesłabnący popyt, także wśród inwestorów zagranicznych oraz coraz mniejsza dostępna liczba mieszkań.

Również pod względem cen wynajmu, Jurata jest ewenementem na skalę europejską.

Ceny najmu apartamentów wakacyjnych w sezonie wysokim 2019 r. wyniosły od 390 zł. za dobę, w lokalach o niższym standardzie do ok 2500 zł. za dobę w apartamentach najbardziej luksusowych. Ceny takie wynikają z ogromnego zainteresowania pobytem w tym pięknym kurorcie, a noclegi są niejednokrotnie rezerwowane z rocznym wyprzedzeniem.

Jeżeli planujesz inwestycję w apartament nad Bałtykiem, skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy Cię przez cały proces transakcyjny, doradzimy i zaopiekujemy się Twoim apartamentem.

Źródło własne: Goclaw Investments

fot. archiwum TwojaJurata.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.