4.6/5
Twojajurata.pl

Jesień nad morzem. Jurata idealna na jesienny wypoczynek i grzybobranie.

Wybierając miejsce na jesienny odpoczynek w Polsce często zapominamy o walorach miejscowości nadbałtyckich.

Letnie kurorty, często przepełnione i gwarne w sezonie wakacyjnym, są oazą spokoju w miesiącach jesiennych. Jednym z miejsc, które każdy powinien odwiedzić jesienią jest Jurata położona w sercu Mierzei Helskiej.

Wynajmując samodzielny apartament wypoczynkowy w Juracie poza sezonem wakacyjnym, możesz cieszyć się ciszą i spokojem niespotykanymi tu w miesiącach letnich.

Z końcem sierpnia większość turystów opuszcza Półwysep Helski powracając do codziennych obowiązków. We wrześniu dzieci wracają do szkoły, a ich rodzice do pracy. Teraz nadchodzi czas dla studentów, osób starszych oraz wszystkich tych, którzy nie zdążyli lub nie wiedzieli jak spędzić swój urlop w miesiącach letnich.

 

Cechą klimatu morskiego jest to, że jesienie są tu cieplejsze od wiosen, a pogoda znacznie bardziej stabilna i przewidywalna.

 

Oznacza to, że odwiedzając Juratę już we wrześniu, możemy jeszcze zażywać kąpieli słonecznych ale też i kąpieli w morzu, korzystając przy tym z urokliwych pustych plaż oraz rosnącego stężenia jodu w powietrzu. Jesień nad Bałtykiem to atrakcja sama w sobie. Każdy znajdzie sobie zajęcie, nawet jeżeli pogoda nie będzie typowo „plażowa”…

Aktywny wypoczynek

Wrzesień w Juracie to znakomity okres dla miłośników sportów wodnych. Różnica temperatury wody i powietrza nie jest tak bardzo odczuwalna, zatem nawet dłuższe przebywanie w wodzie, szczególnie w piance, nie będzie wiązało się z dyskomfortem. Nasilający się wiatr stanowić będzie za to rewelacyjne wsparcie dla osób uprawiających windsurfing i kitesurfing.

Przebarwiające się liście tworzą jesienią nad morzem wspaniałą scenografię dla długich spacerów, joggingu oraz sportów takich jak nordic walking.

Ścieżka rowerowa łącząca Puck z Helem to wspaniała trasa dla miłośników kolarstwa, szczególnie cross-country.

W ofercie TwojaJurata.pl posiadamy apartamenty z możliwością przechowywania rowerów oraz desek surfingowych. Warto skorzystać z tych udogodnień i zarezerwować pobyt na wakacje w Juracie w każdym czasie.

Raj dla grzybiarzy.

Helskie bory sosnowe i lasy mieszane to rewelacyjne miejsce na grzybobranie. Umiarkowany i wilgotny klimat sprawiają, że bez trudu można odnaleźć tu miejsca bogate w najsmaczniejsze gatunki grzybów, takie jak rydze, gąski, podgrzybki, maślaki, borowiki, koźlaki i wiele innych.

Korzystając z udogodnień dostępnych w naszych apartamentach, zebrane podczas spacerów dary lasu można na bieżąco przerabiać na przetwory i wrócić do domu z zapasem suszonych grzybów lub słoików wypełnionych wspaniałymi smakami jesieni. Tego nie oferuje żaden hotel!

A gdy pada deszcz…

Nie zawsze trafimy na piękną, słoneczną pogodę, ale nawet przy deszczowej aurze można urozmaicić sobie czas na Półwyspie Helskim. Odjeżdżając zaledwie kilka kilometrów od Juraty można wzbogacić swój urlop o różne atrakcje, bez kolejek i w cenach niższych niż podczas wakacji.

Przykładem może być podróż do Helu i zwiedzanie Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa albo wycieczka do Jastarni i wizyta w Chacie Rybackiej. Dysponując samochodem możemy zafundować sobie nieco dłuży wyjazd, np. do aquaparku w Redzie.

fot. archiwum TwojaJurata.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.