Surf Bonjo
4.6/5
Twojajurata.pl

Kitesurfing w Juracie. W pogoni za wiatrem, czyli kiedy najlepiej uprawiać Kite’a.

Co to jest kitesurfing?

Kitesurfing – potocznie „Kite”, jest odmianą surfingu polegającym na ślizganiu się po powierzchni wody na desce z żaglem napędzanej wiatrem. W tradycyjnym surfingu, żagiel przymocowany jest do deski, natomiast tutaj żagiel ma formę latawca przyczepionego do tułowia za pomocą specjalnej uprzęży – tzw. trapezem. Sterowanie latawcem, a tym samym kierunkiem ślizgu odbywa się przy pomocy linek przypiętych do baru, czyli takiej prostej „kierownicy”.

Kitesurfing to sport uniwersalny i dla każdego.
Potocznie „Kite” od lat zyskuje na popularności. Nic dziwnego, ponieważ sport ten pozwala w skuteczny sposób kształtować sylwetkę i skutecznie poprawiać kondycję. Towarzyszy temu moc wrażeń i adrenalina, dzięki czemu kitesurfing można uznać za sport ogólnorozwojowy. Wzmacnia nie tylko sprawność fizyczną ale znacząco poprawia samopoczucie, wpływa pozytywnie na dotlenienie całego organizmu, poprawia ukrwienie i pozwala rozwijać masę mięśniową.

Dokąd na Kite’a?

Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów w Polsce jest rejon Zatoki Puckiej. Woda jest tu cieplejsza niż na otwartym morzu, a przy tym znacznie płytsza, dzięki czemu nawet początkujący kitesurferzy mogą czuć się bezpiecznie.

Wyruszając na wakacje nad morzem, z deską i latawcem należy wybrać odpowiedni rodzaj zakwaterowania. Bez wątpienia, dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie pola kempingowego jeżeli podróżujemy z namiotem albo camperem. Dla tych, którzy wybierają się na wakacje z rodziną lub dziećmi, albo cenią sobie komfortowe warunki, lepszym rozwiązaniem będzie rezerwacja apartamentu wakacyjnego.

Podczas wyboru odpowiedniego lokum, należy zwrócić uwagę, czy rezerwowany apartament nad morzem w Juracie posiada odpowiednie zaplecze do przechowywania sprzętu, który zajmuje sporo miejsca. Wszystkie apartamenty w Juracie i Jastarni oferowane na stronie twojajurata.pl posiadają piwnice, schowki, wiaty lub inne miejsca, w których bezpiecznie można przechować deski i żagle, nawet nie do końca wysuszone.

Kiedy najlepiej wyjechać?

W sezonie wysokim nad morzem przebywa wielu turystów. Część z nich uprawia różnorakie sporty wodne, przez co w wodzie robi się po prostu ciasno. Kitesurfing wymaga znacznej powierzchni, wolnej od innych osób i sprzętów, dlatego najlepiej udać się nad morze wiosną – od maja, kiedy temperatura staje się coraz stabilniejsza, a wiatr wieje na tyle mocno, że z pewnością go nie zabraknie. Dobrym czasem jest też wyjazd po sezonie, wczesną jesienią, kiedy większość turystów opuszcza miejscowości wakacyjne, a pogoda nadal dopisuje.

Jak nauczyć się pływać?

Dobra szkoła kitesurfingu to podstawa dla osób rozpoczynających przygodę z tym sportem. W Juracie oraz Jastarni, nasi Goście mogą uzyskać rabat na naukę Kite’a w Surf Bonjo. Szkółka istnieje już od dekady, ma dwa świetnie zlokalizowane punkty tuż przy molo w Juracie oraz przy molo w Jastarni. Naukę prowadzą doświadczeni kitesurferzy, a cała nauka przebiega bez stresu i w profesjonalnej oprawie. Jak uzyskać rabat? Wystarczy zarezerwować jeden z naszych apartamentów w Juracie, a razem z potwierdzeniem rezerwacji prześlemy voucher uprawniający do zniżek na naukę kitesurfingu w Surf Bonjo!