Koncert PCF Jastarnia Dla Dominika (odwołany)
4.6/5
Twojajurata.pl

Koncert charytatywny „PCF – Jastarnia Dla Dominika”

Aktualizacja: Koncert odwołany w dniu 20.06.2020 z uwagi na obostrzenia związane z covid-19

Poland Charity Festival

Poland Charity Festival (PCF) to zupełna nowość na polskiej scenie kulturalnej. Jest to pierwsza impreza charytatywna o charakterze cyklicznym, która począwszy od 2020 roku organizowana będzie w rocznych edycjach mających na celu niesienie pomocy osobom w potrzebie oraz promocję polskiej kultury i sztuki w kraju i za granicą.

W ramach festiwalu organizowane będą wydarzenia o różnym charakterze, łączące występy uznanych artystów, z aukcjami charytatywnymi, konkursami i atrakcjami dla najmłodszych. Festiwal nie ogranicza się także do jednego gatunku muzycznego. Jak zapewnia Paweł Gocławski – pomysłodawca i producent wykonawczy festiwalu:

„Nie ograniczamy się do jednego typu eventów ani do jednego trendu muzycznego. W ramach festiwalu organizowane będą różne wydarzenia i koncerty, począwszy od muzyki typowo rozrywkowej – w rytmach disco, przez rock, aż po muzykę poważną. W zależności od okoliczności , celu i miejsca oraz pory roku będą to imprezy plenerowe oraz kameralne, biletowane i otwarte. Te drugie będą łączone z aukcjami i kwestami, a dochody uzyskane podczas poszczególnych eventów będą w całości przeznaczane na cele dobroczynne. Nie nastawiamy się na zysk, a na realną pomoc.”

Event manager festiwalu, Katarzyna „Katka” Rakowska, podkreśla:

„Zapraszamy do występów tylko tych artystów, którym zależy na niesieniu pomocy. Artystów z otwartymi sercami, a nie portfelami, którzy gotowi są poświęcić swój czas i zagrać z nami charytatywnie.”

Koncert Charytatywny „Jastarnia dla Dominika”

Jednym z pierwszych koncertów plenerowych, organizowanych w ramach Poland Charity Festival, będzie całodniowy koncert „PCF – Jastarnia Dla Dominika”. Impreza odbędzie się 5. sierpnia 2020 r. w porcie rybackim w Jastarni, a dochody z tej imprezy będą w całości przeznaczone na pomoc nastolatkowi (Dominikowi Słowińskiemu), który od najmłodszych lat cierpi na bardzo rzadką chorobę Leśniowskiego – Crohna.

U chłopca zdiagnozowano także nowotwór jelit, a na domiar złego chorobom tym towarzyszą inne schorzenia, jak astma, nawracający półpasiec, atopowe zapalenie skóry i wiele innych. Chłopiec wymaga nieustannej opieki oraz podawania specjalistycznych środków odżywczych – bardzo drogiego Modulenu.

To szósty taki przypadek na świecie!

Więcej o Dominiku i Jego historii można przeczytać tutaj.

Organizatorzy koncertu i artyści

Na koncercie organizowanym przy Współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni oraz operatora najmu wakacyjnego TwojaJurata.pl zagrają liczni artyści polskiej sceny disco i muzyki tanecznej. Podczas zabawy odbędzie się także licytacja ciekawych przedmiotów, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Lista artystów nie jest jeszcze znana, ale jak zapewniają organizatorzy:

„Udział w koncercie potwierdziło już kilku znanych i cenionych wykonawców oraz konferansjerów. Cały czas prowadzimy rozmowy z managerami gwiazd, które są rozchwytywane w okresie wakacyjnym, a my jesteśmy uzależnieni od kalendarzy ich występów komercyjnych. Na dzień dzisiejszy nie możemy jeszcze przedstawić kompletnego line-up, ale mamy nadzieję zamknąć listę wykonawców w ciągu kilku najbliższych tygodni. Gwarantujemy, że zainteresowanie wydarzeniem jest duże i już dzisiaj wiemy, że będzie to jedna z fajniejszych imprez plenerowych na Półwyspie Helskim w sezonie 2020 i będzie to impreza niebiletowana.”

Sponsorzy mile widziani

Zaproszeni artyści wystąpią bez wynagrodzenia. MOKSiR w Jastarni udostępnia scenę oraz infrastrukturę techniczną. Nie oznacza to jednak, że organizacja wydarzenia nie wymaga wydatków, organizatorzy apelują:

„Zapraszamy do współpracy wszystkich ludzi z wielkim sercem do pomocy w organizacji wydarzenia i sponsorów, chcących pokazać się z jak najlepszej strony; zachęcamy do kontaktu szczególnie firmy z okolic Półwyspu Helskiego, szczególnie w Jastarni i Juracie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy, gwarantujemy moc satysfakcji i to co najawazniejsze w sponsoringu – skuteczną reklamę. „

Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa dla Poland Charity Festival, którą za darmo tworzy spółka Seo-Partner z Wejherowa. Do tego czasu z organizatorami można skontaktować się na Facebook’u : @PolandCharityFestival