Nordowi Mól
4.6/5
Twojajurata.pl

Nordowi Mól. Całoroczna restauracja w Celbowie.

Tradycyjna kaszubska kuchnia, sielskie otoczenie i kelnerki w regionalnych strojach. To wszystko znaleźć można po drodze na Półwysep Helski. Restauracja „Nordowi Mól” w Celbowie to też atrakcja sama w sobie.

Restauracja jest czynna przez cały rok. Zlokalizowana jest przy drodze wojewódzkiej nr 216, w miejscowości Celbowo w granicach gminy Puck.

 

Tradycyjny wystrój

Okazały budynek restauracji, z charakterystycznym pruskim murem, przed którym znajduje się ogromny parking jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc przy drodze prowadzącej do Władysławowa.

Przed restauracją urządzono elegancki ogród w stylu rustykalnym, z oczkiem wodnym i miniaturą młyna wodnego. Tuż obok znajduje się mini zoo, w którym można podziwiać m.in. sarny i króliki.

fot. nordowimol.pl

Architektura budynku, secesyjny wystrój wnętrza i otoczenie nawiązują do historii Kaszub. Znajdziemy tu liczne ozdoby, malowidła, rzeźby i urządzenia, które sprawiają jakbyśmy odwiedzili muzeum, w którym przy okazji można dobrze zjeść.

fot.nordowimol.pl

Kuchnia kaszubska

Nordowi Mól może pochwalić się bardzo obszernym menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Specjalnością kuchni są tradycyjne potrawy kaszubskie oraz dania z dziczyzną.

Restauracja serwuje także znakomite, świeże ryby i syte zupy, w tym pyszną czerninę kaszubską z podrobami. Świetnym wyborem na szybką przekąskę będą pierogi wyrabiane na miejscu, a pośród nich nasze ulubione pierogi z gęsiną.

W oczekiwaniu na serwis goście mogą zaspokoić pierwszy głód czekadełkiem w postaci domowego smalcu ze świeżym chlebem i jakże inaczej – kiszonymi ogórkami.

Garmaż regionalny

Restauracja prowadzi także sklepik, a w nim sprzedaż regionalnych produktów, takich jak pierogi, wędzona gęś czy wędzone ryby.

Atrakcje dla dzieci

Również najmłodsi goście restauracji nie będą się tu nudzić. W karcie znajdują się dania idealne dla nakarmienia małych brzuszków, a wewnątrz zorganizowano salę zabaw, w której pociechy mogą rozładować nadmiar energii w oczekiwaniu na posiłek.

 

Restauracja czynna jest codziennie w godzinach 11.00-21.00

W weekendy konieczna jest rezerwacja stolików: tel. 58 673-20-02

fot. główna: nordowimol.pl