4.6/5
Twojajurata.pl

Od 25 marca ograniczenia w przemieszczaniu i nakaz pozostania w domach z powodu koronawirusa.

O godzinie 13 (24. marca 2020) odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, podczas której poinformowano, że wprowadzone zostaną nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa.
Przedstawiciele rządu poinformowali, że w dniu dzisiejszym zostanie wydane nowe Rozporządzenie, zgodnie z którym wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się oraz nakaz pozostania w domach, na terenie Polski.

Obostrzenia mają nie obejmować ruchu w pilnych sprawach życiowych, takich jak zakupy spożywcze, wyjście do apteki, drogerii czy do lekarza. Zakazane natomiast będzie wychodzenie w celach zgromadzeń i na spacery oraz przemieszczanie w grupach powyżej 2 osób.
Ograniczona zostaje liczba osób mogących uczestniczyć w obrzędach religijnych do 5 osób.

Zakaz nie obejmuje przemieszczania w celu niesienia pomocy osobom najbliższym.
Za złamanie zakazu gromadzenia się przewiduje się kary do 5.000 zł.
Weryfikacji celu przemieszczania ma dokonywać Policja zasilona funkcjonariuszami Sił Zbrojnych, delegowanych do wsparcia Policji już w ubiegłym tygodniu przez Ministra Obrony Narodowej.

 

Nowe obostrzenia, w tym zakaz przemieszczania się, mają obowiązywać od 25 marca, do 11 kwietnia. Zgodnie z przekazem Premiera, nowe obostrzenia nie wpływają na termin wyborów prezydenckich.

Więcej informacji, o tym jak wpłynie to na ruch osób pozostających w miejscowościach wakacyjnych, będziemy informować na bieżąco, po opublikowaniu aktu, o którym mowa powyżej.

Chcesz wykorzystać artykuł, kup licencję: operator@twojajurata.pl