Procedury bezpieczeństwa COVID-19
4.6/5
Twojajurata.pl

Procedury bezpieczeństwa stosowane w związku z COVID-19

Realizując obowiązek informacyjny informujemy, że wprowadzamy procedury bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące naszych Gości oraz obsługę, we wszystkich apartamentach wakacyjnych TwojaJurata.pl w okresie zagrożenia COVID-19

Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją oraz stosowanie się do określonych zasad funkcjonowania naszych obiektów w okresie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2

(niniejsze procedury obowiązują od 4. maja 2020 do odwołania)

(ostatnia aktualizacja: 21.10.2020)

 

Bezpieczeństwo podczas zakwaterowania:

 1. Podczas zakwaterowania w obiekcie, wszyscy Goście zobowiązani są do noszenia rękawiczek jednorazowych oraz maseczek lub przyłbic (w przypadku przeciwwskazań do stosowania maseczki) zasłaniających usta i nos.
 2. Rezydent przyjmujący Gości zobowiązany jest do noszenia rękawiczek jednorazowych i maseczki jednorazowej lub przyłbicy.
 3. Podczas zakwaterowania należy zachować bezpieczną odległość pomiędzy rozmówcami. Zalecana odległość to 2 m.
 4. Na czas obowiązywania obostrzeń, wypełnianie kart meldunkowych nie jest obowiązkowe.
 5. W czasie obowiązywania obostrzeń prosimy o dokonywanie płatności bezgotówkowych, za co serdecznie dziękujemy.
 6. Goście z podejrzeniem COVID-19 posiadający objawy choroby nie będą mogły być zakwaterowane w lokalu. 

 

Bezpieczeństwo w obiekcie:

 1. W każdym apartamencie mogą przebywać wyłącznie osoby zakwaterowane zgodnie z dokonaną rezerwacją i w liczbie zgodnej z dokonaną rezerwacją.
 2. Podczas wizyty w obiekcie, naszych pracowników podczas obecności Gości (np. w razie konieczności usunięcia awarii, wymiany pościeli itp.),  wszystkie osoby przebywające w lokalu zobowiązane są do noszenia rękawiczek jednorazowych oraz maseczek jednorazowych lub przyłbic (w przypadku przeciwwskazań do stosowania maseczki) zasłaniających usta i nos.
 3. Sprzątanie apartamentów odbywa się wyłącznie przed przyjazdem Gości oraz po zakończeniu pobytu, a w trakcie pobytu wyłącznie pod nieobecność Gości w apartamencie.
 4. W każdym lokalu znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk wraz z instrukcją prawidłowej dezynfekcji rąk. Każdy Gość zobowiązany jest do dezynfekcji rąk bezpośrednio po wejściu do lokalu, a także każdorazowo po opuszczeniu toalety.
 5. W łazienkach znajdują się dozowniki z mydłem o zwiększonej zawartości środków biobójczych (w stężeniu dopuszczalnym) oraz instrukcja prawidłowego mycia rąk.
 6. W każdym lokalu znajdują się płyny dezynfekujące do samodzielnej bezdotykowej dezynfekcji powierzchni i przedmiotów. Prosimy o ich używanie we własnym zakresie zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Płyny te znajdują się w miejscach niedostępnych dla dzieci, prosimy o zachowanie rozsądku i ochronę dzieci przed dostępem do płynu.
 7. Nie udostępniamy Gościom suszarek nadmuchowych (do suszenia rąk i włosów). Prosimy o zabranie własnych suszarek nadmuchowych. Używanie suszarek jest możliwe wyłącznie w łazienkach, przy zamkniętych drzwiach.

Przygotowanie lokalu:

 1. Wszystkie materiały tekstylne, z którymi Goście mają kontakt (ręczniki, pościel, ścierki itp.) są prane w profesjonalnej pralni w temperaturze nie mniejszej niż 60 st. C oraz maglowane.
 2. Sprzątanie lokalu pomiędzy wymianą Gości obejmuje dezynfekcję wszystkich powierzchni dotykowych (blaty, oparcia, klamki, poręcze, blaty, urządzenia sanitarne itp.) oraz wietrzenie przez min. 3 godziny. Proces przygotowania lokalu na przyjazd gości może być w związku z tym wydłużony. Prosimy o poszanowanie umówionych godzin zameldowania i wymeldowania oraz o wyrozumiałość.
 3. W każdym lokalu znajdują się informacje o zasadach postępowania w razie wystąpienia objawów COVID-19 wraz z numerami telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych.

Instrukcje:

Jak prawidłowo myć ręce

Jak prawidłowo dezynfekować ręce

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć rękawice

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę

Kontakty:

Służby medyczne (pogotowie ratunkowe): tel. 112 i 999

Policja (kontakt ogólny): tel. 112 i 997

Komisariat Policji w Jastarni z siedzibą w Juracie: ul. Ratibora 42, 84-141 Jurata; tel. 58 674 53 72  tel. 112 i 997

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna Województwa Pomorskiego (SANEPID): ul. Wojska Polskiego 16, 84-100 Puck; tel. 58 673 03 41

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdański (SANEPID): ul. Dębinki 4, 80-211 Gdańsk; tel. 58 776 32 00, 58 344 73 00; www.wsse.gda.pl