Aquapark Reda
4.6/5
Twojajurata.pl

Rekiny nad Bałtykiem, czyli Shark Slide i inne atrakcje w AquaPark Reda.

Aquapark w Redzie jest jedynym w Europie tego typu kompleksem rekreacyjnym, w którym można oglądać żywe rekiny pływające tuż nad głowami bawiących się gości i pierwszym w Polsce, z bazą noclegową na terenie obiektu. Ten basen połączony z oceanarium to jedna z największych atrakcji turystycznych na pomorzu.

Aquapark w Redzie został otwarty 29 lipca 2016 r. Znajdują się tu baseny rekreacyjne z licznymi atrakcjami, kryty basen sportowy o długości 25 m, klub fitnes, sauna, papugarnia, sklepy, restauracje oraz baza noclegowa, na którą składa się ok. 50 miejsc noclegowych.

Kompleks jest czynny przez cały rok!

fot. aquaparkreda.pl

 

 

Shark Slide Reda

Największą atrakcją aquaparku jest niewątpliwie możliwość zabawy pośród żywych rekinów. „Shark Slide”, bo tak nazywa się 60 metrowa zjeżdżalnia wodna, to podświetlony szklany tunel prowadzący przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny sprowadzone tu ze Sri Lanki. Przejażdżka kończy się w złotym basenie imitującym zamkowy skarbiec.

 

 

Aqua Spinner – nowość 2020 roku

„Aqua Spinner” to pierwsza w Europie i druga na świecie obrotowa zjeżdżalnia wodna , która została otwarta w styczniu 2020 r. Wysokość zjeżdżalni to ok. 30 m, a szerokość 2,6 m. Na zjeżdżalni pokonuję się odległość 160 m z prędkością do 40 km/h, w czteroosobowych pontonach.

Inne zjeżdżalnie wodne

W redzkim aquaparku znajdziemy jeszcze 3 inne zjeżdżalnie o różnym charakterze i różnych stopniach trudności, zatem każdy może wybrać odpowiednią dla siebie atrakcję:

  • system zewnętrznych zjeżdżalni wodnych (pontonowa, świetlna i ekstremalna z przeciążeniem 3g)
  • pofalowana zjeżdżalnia rodzinna w środku hali basenowej
  • pontonowa leniwa rzeka o długości 315 m
aquaparkreda.pl

 

Pozostałe atrakcje

W przerwie pomiędzy eksploracją niezliczonych atrakcji wodnych, poszczególnych basenów, jacuzzi, fontann i zjeżdżalni, możemy udać się na suchy relaks połączony z kolejnymi ciekawymi atrakcjami.

W kompleksie znajduje się bowiem oceanarium, czyli morskie akwarium z żywą rafą koralową; ogród zimowy z przyrodniczymi ścieżkami edukacyjnymi; Papugarnia pełna kolorowych i egzotycznych ptaków; Gadoland z największymi wężami świata, kolorowymi jaszczurkami i egzotycznymi pająkami, gdzie można uczestniczyć w pokazie karmienia krokodyli; strefa wirtualnej rzeczywistościKino 7D ze specjalnymi efektami takimi jak wiatr, dotyk, woda, dym czy ruchome fotele.

Spragnionym ruchu polecamy centrum fitness, z kortami do squasha, a jeszcze większy relaks zapewni kompleks saun wraz z centrum Spa&Welness.

Pobyt w tym niesamowitym rodzinnym centrum rozrywki z pewnością zadziała stymulująco na apetyt (o ile w ogóle znajdziemy czas na myślenie o głodzie). Aby nabrać siły na dalsze zabawy i zwiedzanie, wskazany będzie posiłek w jednej z kilku znajdujących się tu restauracji. Po zabawie możemy także udać się na zakupy do centrum handlowego.

Aquapark Reda jak dojechać?

Do aquaparku w Redzie można z Juraty dojechać na dwa sposoby.

Najbardziej oczywistą, będzie podróż własnym samochodem. Odległość z Juraty do kompleksu wodnego wynosi ok. 49 km., a podróż zajmie ok. 1 godziny. Na miejscu dostępne są aż 4 parkingi: dwa dostępne naprzeciwko  kompleksu (P1 i P2), za budynkiem  (P3) oraz hali garażowej (P4). Parkingi P1,P2 i P3 są bezpłatne, parking podziemny P4 jest odpłatny, przy czym pierwszą godzinę można tu parkować bezpłatnie, a za każde kolejne 30 minut zapłacimy 2 zł.

fot. aquaparkreda.pl

 

Do aquaparku można równie wygodnie dotrzeć pociągiem Regio kursującym od stacji Hel, przez Juratę i kolejne miejscowości. Pociąg zatrzymuje się na stacji Reda, skąd spacer do kompleksu zajmie 10 minut na piechotę. Należy kierować się wzdłuż sklepu Lidl.

fot. transport-publiczny.pl

 

Miłej zabawy!

Wszystkie prawa zastrzeżone