4.6/5
Twojajurata.pl

Zima nad morzem. Dlaczego warto spędzić ferie zimowe w Juracie?

Przeważającym kierunkiem zimowych wypraw Polaków są góry. Za chwilę udowodnimy, że całkiem niesłusznie większość z nas wybiera południowe rejony  kraju na zimowy wypoczynek, zapominając o zaletach zimowego pobytu nad Bałtykiem.

 

Jurata jest jednym z miejsc, często niedocenionym, które oferuje niezapomniane doznania także poza sezonem letnim. Oto kilka powodów, dla których warto wynająć apartament wakacyjny w Juracie na ferie zimowe i nie tylko…

Molo w Juracie zimą. fot. Maksymilian Selin

Po pierwsze: jod

Jurata słynie z największego nad Bałtykiem stężenia jodu w powietrzu. Stężenie to jest najwyższe właśnie w okresie jesienno-zimowym, czyli w czasie pogody wietrznej i sztormowej, która uwalnia jod zawarty w wodzie i pozwala na przyswajanie tego cennego pierwiastka wprost z atmosfery.

Już kilka dni spędzonych zimą nad Bałtykiem sprawi, że poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani, bardziej skoncentrowani i pełni sił witalnych.

TwojaJurata.pl to całoroczne ogrzewane apartamenty wakacyjne, ciepłe i przytulne także zimą.

Po drugie: sceneria

Zima to wspaniała artystka, malująca niesamowite pejzaże nad morzem. Puste i naturalne plaże pokryte śniegiem, skute lodem morze, wspaniale oszronione drzewa i krzewy potrafią rozbudzić wyobraźnię ukazując dziką i nieokiełznaną naturę polskiego wybrzeża. Jurata zimą to prawdziwy raj dla miłośników fotografii.

Po trzecie: spokój

Z końcem sezonu wakacyjnego plaże w Juracie pustoszeją. Spacer po plaży zimą pozwoli wsłuchać się naturalny szum morza i odpocząć w ciszy niezmąconej gwarem plażowiczów oraz rozbawionych dzieci.

Przyjeżdżając zimą do Juraty można przekonać się, czym tak na prawdę jest wypoczynek.

W Juracie oraz w Jastarni zimą można dobrze zjeść w całorocznych restauracjach, są tu też otwarte sklepy spożywcze i wielobranżowe.

Polecamy przyjazd własnym samochodem, ponieważ zimą nie doświadczymy tu korków.

Po czwarte: sport

Nie tylko góry są dobrym miejscem na uprawianie sportów zimowych. Również na morzem można z powodzeniem uprawiać narciarstwo biegowe pośród szumu fal, śpiewu mew i z ogromną dawką czystego powietrza.

Również miłośnicy wędkarstwa nie będą mogli zimą narzekać na brak rozrywki. Zima to wspaniały czas na połów dorsza oraz łososia bałtyckiego oraz pełne wrażeń rejsy po zatoce.

Po piąte: ceny

Ceny nad Bałtykiem są najwyższe w sezonie szczytowym, czyli w lipcu i sierpniu. Sezon wakacyjny trwa tutaj stosunkowo krótko, dlatego hotelarze oraz sprzedawcy mają niewiele czasu aby móc zarobić na utrzymanie w pozostałej części roku.

Taka koniunktura sprawia, że poza sezonem letnim można wynająć apartament nad morzem w dużo niższej cenie, a dzięki temu zostać na dłużej.

Zapraszamy do Juraty przez cały rok!

 

fot. Maksymilan Selin
Wszystkie prawa zastrzeżone.