Deptak Międzymorze
4.6/5
Twojajurata.pl

Międzymorze w Juracie. Deptak, który zaczyna się i kończy razem z lądem.

Międzymorze to nazwa ulicy w Juracie, po której przebiega reprezentacyjny deptak łączący otwarte morze z Zatoką Pucką. Długość deptaka to ok. 600 m i wynosi tyle ile cała szerokość Mierzei Helskiej w tym miejscu. Na północy kończy go zejście na plażę, tuż obok hotelu Bryza, a od strony południowej prowadzi do drewnianego molo stanowiącego przedłużenie promenady.

Międzymorze w mieście Jurata, to jedyna tego rodzaju promenada, ponieważ zaczyna się i kończy razem z lądem.

Deptak przecina linia kolejowa, główna arteria komunikacyjna prowadząca do Helu (ul. Wojska Polskiego) oraz dwie mniejsze uliczki: Ratibora i Mestwina.

Deptak na przestrzeni lat zmienił się nie do poznania, ale zawsze stanowił główne miejsce spotkań i odprężających, popołudniowych spacerów.

Można tu znaleźć liczne restauracje, kawiarenki i knajpki, budki z lodami i goframi oraz kramiki z pamiątkami.

Wzdłuż deptaka ustawiają się artyści tworząc i sprzedając swoje dzieła, w tym obrazy, rysunki i rzeźby.

Obecnie po obu stronach Międzymorza znajdują się luksusowe apartamentowce, a pośród nich zabytkowe wille i bungalowy, wzniesione tu w latach międzywojennych. Osobom aktywnie spędzającym wakacje, polecamy do wynajęcia apartamenty międzymorze, zlokalizowane przy promenadzie w samym centrum Juraty, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy i punkty rozrywki.

Wybierając się do Juraty na wakacje, warto rozważyć rezerwację online jednego z naszych apartamentów zlokalizowanych przy promenadzie: Studio Międzymorze oraz Cicha Przystań

 

fot. polska.org

 

Wszystkie prawa zastrzeżone

fot. archiwum własne Twojajurata.pl